سلام ما از نمک دریا استفاده میکنیم که از عطاری میخریم دو کیلو اش رو 12 تومن(الان قیمت جدید ندارم چند ماه پیش خریدم)
غذا های سرخ کردنی و فست فود هم خیلی کم میخوریم ولی چون دو تامون هم جوون ایم پیش میاد که بخوریم
یا چیپس و پفک اما کم میخوریم و همیشگی نیست
شکر هم از برنامه ی با سلام خریدیم و فروشنده واقعا انسان منصفی بودن
و قیمت خوبی داشتن و بهمون هم تخفیف اولین خرید خورد و 170 تومن دادیم 20 کیلو شکر قهوه ایی خریدیم و برای شربت و مربا و دمنوش ها ازش استفاده میکنیم
و با پول پست برامون کیلویی 8 هزار و پونصد تومن شد
یعنی به قیمت شکر سفید
روغن هم کم اسفاده میکنیم هر دو ماه یک لیتر
که اونم چون مصرف زیادی نداریم 80 تومن میدیم و یک لیتر روغن زیتون میخریم برای دو ماه
و یا خودم از لبنیاتی کره میخرم و باهاش روغن حیوانی درست میکنم اینطوری ارزون تر میفته😉
دم غروب چون سودا زیاد میشه تو خونه اسفند دود میکنم و صلوات میفرستم و چهارقل میخونم
توی یه برگه آیت الکرسی نوشتم و چسبوندم به ظرف آب مون که ازش آب میخوریم
نون هم یا سنگک میخریم یا نون تافتون
چون این نون ها سبوس دار هستند
گندم با پوست میخرم کیلویی 5 تومنه تقریبا و باهاش سمنو درست میکنم
هر فصلی هر چی که داره تو همون فصل استفاده میکنیم
از نوره ی طبیعی زرنیخ دار استفاده میکنیم
لبنیات رو شرکتی نمیخریم و از لبنیاتی ها تهییه میکنیم که قیمت اونها از محصولات کارخانه ایی کمتر هست یه مقدار
رعایت این چیزا اصلا پول زیادی نمیخواد
چون من هم یه زندگی کاملا معمولی دارم
و حیاط ندارم برای این کارها
باید خودمون یکم تلاش کنیم تا با کمترین هزینه بهترین استفاده رو داشته باشیم
ام البنین(س)
#پاسخ
╰━━═━━⊰❀🍏🍎🍏❀⊱━━═━
@menoslami آشپزی و نکات اسلامی
@T_ASHPAZE